Ljubljana in Prepelka

Kot kulturna šola smo se letos z nekaterimi učenci petih, šestih in sedmih razredov odpravili na popoldanski ogled gledališke predstave Prepelka, v kateri se je avtor z verzi poigral in spesnil odlično aktualizacijo nam vsem znane Pepelke. Ker gre v predstavi za zgodbo za vso družino, smo se tokrat odločili, da poleg povabimo tudi starše otrok. Odziv je bil presenetljiv, saj se jih je kar nekaj odločilo, da gredo z nami na ta veseli kulturni avtobus.
Pred ogledom predstave smo se sprehodili še po sončni Ljubljani in pojedli sladoled. Vrhunska komedija oz. muzikal Prepelka, ki ga je v verzih napisal Andrej Rozman Roza, režiral Vito Taufer, kostume izdelal Alan Hranitelj, glasbo pa napisal Shatzi, nas je nasmejal in čustveno prevzel. Strinjali smo se, da smo skupaj preživeli eno res prijetno kulturno popoldne.

Barbara Potnik in Andreja Blazina