Seznam učbenikov, delovnih zvezkov in ostalih potrebščin v šolskem letu 2024/2025

OBVESTILO UČENCEM IN STARŠEM!

Osnovna šola Zreče omogoča vsem učencem brezplačno izposojo učbenikov iz

učbeniškega sklada, ki ga financira Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje.

Učbeniki, ki jih bo vaš otrok prejel v šoli, so del učbeniškega sklada, zato jih mora ob koncu šol. leta vrniti šoli. V skladu s Pravilnikom o upravljanju učbeniških skladov je uporabnik dolžan plačati odškodnino, če vrne poškodovan ali uničen učbenik ali ga ne vrne.

Ker vsak učbenik, ki ga kupimo za učbeniški sklad, izposojamo vsaj petim generacijam učencev, morate vsak učbenik nujno zaščititi, da se čim bolje ohrani. To lahko storite z ovijalnim papirjem, navadnim ovitkom (vendar ne takšnim, ki se prilepi le na notranjost platnic učbenika in jih uniči), lahko pa učbenik ovijete tudi s samolepilno ovojno folijo, ki se v celoti prilepi na učbenik in ga dolgotrajno zaščiti.

Barbara Potnik, skrbnica učbeniškega sklada OŠ Zreče