Druženje Čudežna stopala – otroci in starši

Čudežna stopala je naslov knjige pisateljice in refleksoterapevtke Ivane Pajenk, ki je v okviru Bralnega popoldneva na OŠ Zreče za četrtošolce izvedla delavnico refleksne masaže stopal. Delavnico so finančno podprli pri Društvu prijateljev mladine Zreče.
Popoldne smo začeli igrivo, nadaljevali pa smo z glasnim branjem poezije pod krošnjami dreves. V nadaljevanju so se nam tokrat pridružile tudi mamice in Ivana nam je vsem zbranim prebrala in predstavila svojo slikanico Čudežna stopala, preko katere smo se srečali z osnovnim znanjem refleksologije, ki ga skrivajo naša stopala. V praktičnem delu so mamice najprej zmasirale stopala svojih otrok in se nato prepustile masaži otroških rok.
Druženje se je otrok in staršev dotaknilo na različnih področjih, slišno, vizualno, čutno in miselno. Zaključili smo s hvaležnostjo in eno samo mislijo, da si želimo še več takšnih povezovalnih srečanj s pridobivanjem različnih veščin.

Barbara Potnik in Andreja Blazina