Javni poziv Ministrstva za digitalno preobrazbo o razpoložljivih novih prenosnih računalnikih za izposojo

Spoštovani starši

Prijazno vas obveščamo, da je odprt Javni poziv za dodelitev računalniške opreme v izposojo v letu 2024, katere cilj je omogočiti izposojo računalniške opreme vsem skupinam prebivalstva.

Upravičenci lahko vlogo oddajo do razdelitve razpoložljivih prenosnih računalnikov (vendar najdlje do 22. 6. 2024). Izbranemu vlagatelju se dodeli prenosni računalnik v izposojo za dve (2) leti, obdobje pa se lahko na predlog upravičenca podaljša.

Na javni poziv pa se lahko prijavi vlagatelj, ki na dan objave javnega poziva izpolnjuje oba pogoja:

1. je upravičenec do otroškega dodatka, uvrščen v prvi dohodkovni razred;

2. ima vsaj enega otroka, ki je vključen v osnovnošolsko izobraževanje.

Poziva je objavljen na spletni strani Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada RS (https://www.srips-rs.si/vsi-razpisi/razpis/miro), kjer najdete vse dodatne informacije.