Subvencije za kosila

Od 1. januarja 2016 je država razširila krog upravičencev do subvencije za prehrano.

Do 70 % subvencije za kosila so upravičeni učenci, pri katerih so dohodki na družinskega člana od 180,97 do 301,62 evra (2. dohodninski razred).

Do 40 % subvencije za kosila so upravičeni učenci, pri katerih so dohodki na družinskega člana od 301,62 do 361,95 evra (3. dohodninski razred).

Kaj morate narediti?

1. NIČ, če imate veljavno odločbo o otroškem dodatku in je otrok v šoli prijavljen na kosilo. Subvencija bo upoštevana že pri plačilu kosil za januar.

2. Če imate veljavno odločbo o otroškem dodatku in otrok v šoli še ni prijavljen na kosilo, pa želite, da bi kosilo imel, ga prijavite. Subvencija za kosilo bo upoštevana pri plačilu kosila v naslednjem mesecu.

3. Če nimate veljavne odločbe, to uredite na centru za socialno delo.

Za več informacij pokličite v šolsko svetovalno službo ali računovodstvo šole.