4. dan šole v naravi

Vse se bliža koncu. Današnji dan je bil že od začetka obarvan  z znanjem. Danes gre zares. Danes moramo pokazati, kaj smo se naučili in zakaj smo sploh tukaj. To je to. Izpopolnjevanje tehnik plavanje, še zadnji napotki plavalnih učiteljev in potem preizkus. Temperatura ozračja se viša. Bliža se trenutek, ko bomo pokazali, kaj znamo. Živčni smo, a pripravljeni, da se spopademo s strahom in damo vse od sebe. Po dopoldanskih vajah in utrjevanju smo se okrepčali, nato malo pozabili na plavalni izpit in se sprostili ob ustvarjanju magnetkov in igranju družabnih iger. Za tem pa nas je čakal preizkus plavanja. Dali smo vse od sebe in dosegli to za kar smo se trudili. Sledil še je hiter obisk mesta z okušanjem sladoleda in še zadnjimi hitrimi nakupi. Sledil je družabni večer, kjer so se predstavile skupine sovrstnikov s svojimi predstavitvenimi točkami, nato pa podelitev diplom in pravljica. Spoznavali smo dogajaje v starih grških časih in življenje Pozejdona. Pravijo, da se še vedno potika po naših morjih. Za tem smo odšli pogledati, če je Pozejdon res v vodi. Presenetilo nas je, da je imel Pozejdon v roki veslo s čimer je preizkušal, če smo vredni naziva “Šolar v naravi”. Po upravičenem prestanku “krsta” je sledil čas za spanje. Veke so se zaprle in šola v naravi je v hipu in v popolnosti že skoraj minila. Jutri še enkrat čofnemo v vodo in se vrnemo nazaj. Pogrešamo že malo vse domače.