Rastem s knjigo

V šolskem letu 2020/2021 Javna agencija za knjigo (JAK) skupaj z nami že 15. leto izvaja nacionalni projekt »Rastem s knjigo OŠ«. Vsak sedmošolec dobi v dar izvirno slovensko leposlovno delo. Letošnje šolsko leto so naši sedmošolci prejeli v dar knjigo Kako dolg je čas avtorja Mateta Dolenca.

Zaradi izjemnih razmer epidemije Covida-19 smo letošnji dogodek izvedli kar na šoli ob koncu šolskega leta.

Knjižničarki Splošne knjižnice Slovenske Konjice sta sedmošolcem predstavili delovanje splošne knjižnice, jih seznanili z UDK- postavitvijo gradiva, učenci so iskali knjižno gradivo s pomočjo kataloga v sistemu COBISS, pri čemer so na svojih telefonih preizkusili tudi mobilno aplikacijo mCOBISS. Predstavili sta jim tudi spletni portal Biblos, kjer lahko dostopajo do elektronskih knjig.

Ob koncu obiska so dobili v dar omenjeno knjigo in “večji” odkorakali novim bralnim dogodivščinam naproti.