KULTURNI DAN IGRIVA ARHITEKTURA

Kulturni dan je bil namenjen temu, da skupaj s Centrom arhitekture in našimi učenci poiščemo ideje in tako izboljšamo, prenovimo ali povečamo funkcionalnost naše šolske okolice. Rdeča nit našega arhitekturno obarvanega dneva je bila UČILNICA V NARAVI.
Sodelavci Centra arhitekture so najprej učencem v vsakem razredu v uvodnem predavanju predstavili primere dobrih rešitev otroških igrišč, skupnih prostorov v naseljih, stanovanjskih sosesk … Nato so predstavili grobo zasnovo projektne naloge, pravila in tehnike (kolaž, risba, maketa) ter učence razdelili v skupine. Po treh šolskih urah ustvarjalnega skupinskega dela so sledile predstavitve znotraj razreda, kjer so skupine učencev predstavile svoje ideje in predloge preureditve naše šolske okolice. Čudovite makete z najbolj izvirnimi idejami bomo v septembru naslednjega šolskega leta predstavili tudi javnosti.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost