Drugošolci v Kekčevi deželi

V četrtek, 20. 6. 2024, smo se drugošolci Osnovne šole Zreče, s podružnično Gorenje in Stranice, odpravili raziskovati skrivnostni svet Kekca, Mojce, Bedanca, Brinceljna in tete Pehte. Po prihodu v slikovito Kranjsko Goro, smo odšli na Bedančev bus, ki nas je popeljal do Kekčeve dežele. Prva postaja na našem popotovanju je bila Bedančeva hiša, kjer smo za las ušli rokam Bedanca. Z glasnim skovikanjem, smo ga uspešno pregnali.  V njegovi hiši je bila ujeta tudi Mojca, ki smo jo seveda, spretno rešili.  Mojca nas je nato vodila do Brinceljeve hiške. Med potjo nas je navdušila z razkazovanjem pasti in skrivnih poti. Pot smo nadaljevali do Brinceljeve hiše, kjer nas je pričakala nova pustolovščina – spust po toboganu. Vsak korak v Kekčevi deželi je bil poln čudovitih presenečenj. Nadaljevali smo do Kekčeve hiše, kamor smo prispeli skozi skrivni predor. Tam nas je pričakal navihan Kekec, ki je otrokom pokazal eno skrivnost. Hm, le katero? Naša pustolovščina se je zaključila pri teti Pehti, ki nam je prijazno razkazala svoj laboratorij in svojo hišo. Poleg tega nam je pripravila okusno malico, ki je vključevala  pecivo za pogum in čaj. Skupaj smo zapeli pesem in se z nasmehi na obrazih poslovili od tete Pehte.

Nekaj vtisov otrok:

Jonas: V Kekčevi deželi mi je bilo najbolj všeč, da smo videli Kekca in se z njim pogovarjali.

Taja: Najbolj sem si zapomnila srečanje z Mojco, ker je bila zelo prijazna.

Mia: Najboljša je bila teta Pehta, ker nam je skuhala čaj.

Lia: Meni je bilo najbolj všeč, ko smo pregnali Bedanca.

Mia Z.: Meni je bilo najbolj všeč, ko smo našli ključ in rešili učiteljico Andrijano.

Nina: Da smo se po toboganu spustili v Brinceljnovi hiši.

Vaskrsija: Pri Kekcu je bilo zelo lepo, povedal nam je skrivnost.

Nina Vajt