Skoči na glavno vsebino

45. srečanje in tekmovanje mladih slovenskih čebelarjev

Na OŠ Zreče se zavedamo pomena čebel za življenje človeka. Takrat, ko na svetu ne bo več čebel, tudi človeka ne bo več. Od čebeljega opraševanja je odvisna kar tretjina svetovnega pridelka hrane.
 
Tako smo tudi v tem šolskem letu organizirali čebelarski krožek, ki ga je vodil čebelar Milan Mernik. Našim učencem je ponudil znanje o: biologiji in življenju čebel, čebelarskem orodju, opremi in čebelarjevih opravilih, medovitih rastlinah, pomenu opraševanja, čebeljih pridelkih, zgodovini čebelarstva, čebeljih boleznih idr.
 
Čebelarska zveza Slovenije je v soboto, 6. maja organizirala 45. srečanje in tekmovanje mladih slovenskih čebelarjev. Letošnjega tekmovanja se je udeležilo skoraj 500 tekmovalcev iz vse Slovenije. Iz naše šole so se v Zagorje odpravili Benjamin, Bor, Ema in Juri.
Žlahtnega priznanja tokrat nismo dosegli, smo pa preživeli čudovit dan na Osnovni šoli Ivana Skvarče v Zagorju.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost