VARNO V VRTEC IN ŠOLO

V pričetku šolskega leta, smo se z mlajšimi učenci odločili pristopiti k projektu Varno v vrtec in šolo. Projekt se je izvajal v mesecu septembru in oktobru 2022, v katerem je sodelovalo 144 učencev naše šole. Namen projekta je spodbujati učence k razmišljanju o varnosti v prometu in o varnosti na poti v šolo.  Prometna vzgoja je nekaj, kar nas spremlja v vsakdanjem življenju. V septembru smo izvedli učni sprehod s policistom. Ogledali smo si šolsko okolico ter poti okrog nje. S policistom smo se pogovarjali in učili o pomembnosti prometne varnosti ter namenili pozornost dobri vidnosti v prometu, upoštevanju prometnih pravil in pravilnem vedenju. Zelo podrobno smo se učili kako prečkati cesto. Oblečeni smo bili v svetla oblačila, uporabili kresničke in odsevnike. Otroci so pri utrjevanju snovi urili svoje znanje predvsem skozi igro in zabavne dejavnosti. Barvali smo pobarvanke, izdelovali prometne znake, se z avtomobilčki igrali na talnem prometnem poligonu, peli pesmi o prometni varnosti… Izdelovali smo tudi miselne vzorce in plakate s ponazoritvijo šole in njene okolice. Poigrali smo se s plastelinom, igro vlog, ter postali prave zvezde ekranov z nasveti za varno udeležbo v prometu. Učenci, so se pri dejavnostih zelo zabavali in skozi sproščen način pridobivali nova znanja.

Pri projektu so sodelovali učenci naslednjih razredov: 1. a z učiteljico Andrijano Artnik, 1. b z učiteljico Nino Vajt, oddelek podaljšanega bivanja z učiteljico Štefico Ribič, 1. c razred z učiteljico Marijo Kotnik, 2. a z učiteljico Jernejo Župnek, 2. b z učiteljico Majdo Kokol in 4. a z učiteljico Marjeto Kobale.