Skoči na glavno vsebino

SINJI GALEB praznuje 70 let

Knjižna zbirka Sinji galeb letos praznuje 70. rojstni dan. Tudi na naši šoli bomo praznovali z njo in ji za darilo pripravili razstavo knjig, ki jih imamo na naših knjižnih policah.  K sodelovanju vabimo vse učence in učitelje naše šole.

V tej najstarejši zbirki za mladino je pri Mladinski knjigi doslej izšlo že več kot 350 knjig, med njimi tudi Mali princ,  Jonathan Livingston Galeb, Pika Nogavička, Tajno društvo PGC, Butalci in Bratovščina Sinjega galeba, po kateri je zbirka dobila ime.

Ustanovitelj zbirke in njen prvi urednik je bil pesnik Ivan Minatti.

Vabimo vas, da pobrskate po zaprašenih podstrešjih ali domačih knjižnih policah in najdete katero od knjig iz te zbirke ter jo prinesete v šolsko knjižnico, in sicer do ponedeljka, 21. marca 2022. 

Knjige iz zbirke prepoznate po spodnjem logotipu, ki ga v knjigi lahko najdete na različnih mestih (platnici, hrbtu knjige, znotraj knjige). V knjigi boste našli tudi naslov zbirke: KNJIŽNICA SINJEGA GALEBA ter številko, katera po vrsti v zbirki je knjiga izšla.

 

 

 

 

 

Lastnika najstarejše knjige iz zbirke oziroma z najmanjšo zaporedno številko čaka nagrada.

 V pomoč vam bo tudi priložen plakat (OGLED), kjer lahko vidite vse naslovnice knjig, ki so izšle.

 

 

Prisrčno vas pozdravljava

Barbara in Manuela

ZBIRKA

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost