Obisk knjižnice

V tem tednu smo se s ponosom tudi prvošolci odpravili v knjižnico. Prvič smo zakorakali po stopnicah proti podstrešnim prostorom šolske knjižnice. V knjižnici nas je prijazno sprejela gospa knjižničarka Barbara, ter nas povabila v knjižni kotiček. Pred začetkom smo ponovili pravila ki veljajo v knjižnici, ter se prepustili pravljici z naslovom Otroka, ki sta imela rada knjige. Kasneje smo se pogovorili o vsebini knjige, ter podelili svoje občutke, drug z drugim.

Napočil je čas izposoje. Med knjižnimi policami, sta nas sprejela sovica Oka, ter medvedek Poo, ki sta nam skupaj s knjižničarko Barbaro razložila, kako si v knjižnici izposojamo knjige. Vsak s svojo izbrano knjigo in lastno izkaznico smo se ponosno odpravili v razred, kjer bomo vsak dan nestrpno pričakovali dan, ko bomo lahko ponovno obiskali ta pravljični kotiček.