Projekt Plastic Pirates

Učenci OŠ Zreče smo v letošnjem šolskem letu pod mentorstvom Margarete Obrovnik Hlačar in Darje Hitrec sodelovali v evropskem projektu, imenovanem Plastic Pirates. Namen projekta, v katerega so se lahko vključili osnovnošolci iz vse Evrope, je bil zbrati plastične odpadke vzdolž bregov rek in potokov ter dokumentiranje različnih vrst plastičnih odpadkov, zbranih na različnih mestih odseka reke. Tako smo se tudi mi odločili dejavno pomagati pri raziskavah te mednarodne kampanje; očistili smo našo Dravinjo in njeno obrežje. Našli smo veliko makroplastike, stekla in embalaže. Ugotovili smo, da navsezadnje nimamo tako onesnažene reke. Dokazali pa smo tudi, da lahko prav vsak posameznik pripomore k boljšemu svetu. Vsi smo namreč lahko Plastični Pirati!

Neža Laporšek, 6. c