Unescova priložnost: STARA igr(ač)a ZA NOVO veselje

OŠ Zreče je že vrsto let ponosna članica  slovenske mreže ASPnet Unesco, ki deluje pod okriljem mednarodne UNESCO Associated Schools Network. V okviru projekta se na šoli vključujemo v različne dejavnosti, ponujene s strani  UNESCO pridruženih šol (teh je v Sloveniji več kot 100), prav tako pa na šoli koordiniramo več projektov, v katerih sodelujejo vzgojno-izobraževalni zavodi iz vse Slovenije. Cilj projekta Unescova priložnost: STARA igr(ač)a ZA NOVO veselje je zavestno in odgovorno ohranjanje izročila prednikov v želji, da iz spomina obudimo igre dedkov in babic in jih prenesemo na poznejše rodove, prav tako pa tudi izmenjava  igrač, iger ali pripomočkov, ki so se jih otroci naveličali in zato zaprašeni samevajo v najtemnejših kotih otroških sobic. Stara igrača namreč lahko nekomu prinese veliko veselja. Ob izvedbi projekta so učenci 1. b z učiteljicama Jernejo in Nino nadvse uživali.

STARE OTROŠKE IGRE