Pojte, pojte drobne ptice

Včeraj smo se prvošolci z avtobusom odpravili v Kulturni dom Slovenske Konjice, na ogled gledališke predstave z naslovom Pojte, pojte, drobne ptice. Glavni junak Martin se je v zgodbi znašel v veliki zagati, saj je ukradel pero najlepše in najmogočnejše ptice Šaraptice. Ta se mu je  maščevala tako, da je njegove ptice pevke zaklenila v kletko, ključ pa odvrgla v široka ajdova polja. Godec se s pomočjo čarobnega kolesa odpravi na potovanje skozi otroške ljudske pesmice in izštevanke. S skupnimi močmi ostalih junakov, mu uspe s ključem osvoboditi ptice, Šaraptico pa nauči, da bo z vztrajnostjo in trdim delom nekoč tudi ona lepo pela in uresničila svoje sanje. Učenci so v predstavi uživali in skozi igro zelo lepo sodelovali. Po vrnitvi v šolo, so tudi z velikim veseljem o zgodbi pripovedovali in najljubši del zgodbe narisali.