Prvošolci v ZOO Ljubljana

V torek smo se prvošolci odpravili na zaključno ekskurzijo v Ljubljanski živalski vrt. Z avtobusom smo krenili na nekoliko daljšo vožnjo. Na poti smo se igrali razne igre, opazovali okolico in prepevali pesmi, ki smo se jih letos naučili. Po prihodu v živalski vrt smo se posedli na klopi in pojedli malico. Po malici nas je čakala predstava hranjenja morskih levov, kar nam je bilo vsem izredno všeč, saj so morski levi pokazali veliko spretnosti. Potem smo se z učiteljicami odpravili na samostojni ogled. Videli smo veliko različnih živali, ki so se v lepem vremenu grele na jutranjem soncu. Zelo hitro je napočil čas vodenega ogleda. Učenci smo se razdelil v dve skupini in odšli z vodjo. Izvedeli smo veliko novega. Opazovali smo piščančke, plazilce, hrošče,… Najpogumnejši so živali tudi prijeli in jih božali. Po vodenem ogledu smo si ogledali še drugi del živalskega vrta. Pred odhodom domov smo dočakali težko pričakovano sladkanje s sladoledom. Polni lepih vtisov smo se v popoldanskih urah vrnili proti šoli. Kljub nekaj kapljicam dežja smo se imeli čudovito.